Kombiye Su Nasıl Basılır?

Kombiye su nasıl basılır konusunu incelemektesiniz. Kombiye su nasıl basılır kaç bar su basılır..! Tüm bunları öğrenebilmek için öncelikle kombinin doldurma musluğunun hangisi olduğunu bilmeniz gerekir.

Eğer bunu bilmiyorsanız yanlışlıkla 3 bar emniyet ventilini açarsanız Aşağıya basınçlı su bırakacaktır. Emniyet ventilini bozmanız büyük bir olasılıktır. Veya yanlışlıkla tahliye musluğunu açarsanız yere su akacaktır.

Bunu yapmamak için doldurma musluğunun hangisi olduğunu kesinlikle bilmemiz gerekir. Ama…! Şunu’da bilmemiz gerekir, Kombi modellerine göre doldurma musluğu farklılık gösterir. İlla hepsinde musluk olacak diye bir kaide yok.

Öncelikle musluk modellerini tanıyalım..!

Direk sağa ve sola dönen musluk. ( En basit musluk tipi )
Çekmeli musluk şuanda bir çok modelde kullanılan musluk tipi
Gri musluk Genelde Vaillant kombilerde bulunur (Sola Açılır su dolar Sağa kapanır) Kelebek muslukta Tam Tersi olabilmektedir.
Ariston genus magnet piposu Mıknatıslıdır yuvaya oturtarak su doldurma işlemi yapılır.
Demirdöküm Doldurma muslu Sadece Sağa ve Sola döner.
Vaillant Siyah renkli musluk Kelebek musluk (“Bu Model muslukta Sağa doğru su dolar sola çevirdiğinizde Kapanır”)
Kollu vana eski model Baymak kombilerde bulunur. 2 Adet yan yana tutamak kollar mevcuttur.
Bu modeli alttaki resimde görebilirsiniz..! muslukta bulunan yaylı bir piston aparat’ın mıknatıs karşılığı sayesinde (Magnet pipo) Karşı karşıya geldiği vakit mıknatıs yaylı pistonu çeker ve kombi su almaya başlar. Not: Karşısındaki aparat ayrıdır.

Menü